Du har nu kommit till slutet på din kostbehandling. Var stolt över dig själv för det du har åstadkommit, stort som smått.
Vid slutet av denna vecka rekommenderar vi dig att reflektera kring din kostbehandling och ditt mående nu jämfört med när du startade. Vilka nya vanor du har etablerat som du vill ta med dig i fortsättningen? Ställ dig gärna frågorna nedan och ta del av det avslutade samtalet mellan Psykoterapeut Susanne Jensen och vår VD Caroline Lilja Olsson.
Se videon här!
- Vad behöver du för att hålla dina nya vanor vid liv?
- Vilka val är viktiga för dig i den process du önskar vara i?
- Vilka hjälpmedel använder du dig av och som är till hjälp för dig?
- Vad tar du med dig från denna kostbehandling?
- Vad har gjort skillnad?
- Vilka är framgångsfaktorerna?
- I vilka situationer är du säker på att kunna leda dig själv?
- När behöver du hjälp?
Vägen till en bättre magkänsla är en resa och den tar inte slut här. Men kanske har du under denna kostbehandling etablerat ett antal nya goda vanor? Oavsett om du vill fortsätta med ReFerm nu eller ta en paus för att låta allt sjunka in så är du alltid välkommen tillbaka.




